Гран При Левски. Събота. Подробности

В съботния ден на мотополигон „ Козар Белене”, Община Левски завършиха квалификациите и първия манш в МХ/МХ 40 от програмата на третия кръг на Републиканския ни шампионат по мотокрос. Идеално трасе и температури около 23 градуса накара пилотите да покажат най-доброто от себе си преди утрешните маншове. 74 състезатели от България, Румъния и Турция взеха участие в днешните пробягвания.

Ето и пилотите с най-бързи времена от квалификациите :
Клас МХ 65сс. Мирослав Димитров ( Марица Рейсинг Тим, КТМ) – 2:09.660 минути
Клас МХ 85 сс. Християн Георгиев ( Пловдив Мотор Спорт, КТМ) – 1:53.869 минути
Клас МХ 1 : Любомир Васев ( Тексим Мотор Спорт, Ямаха) – 1:49.190 минути
Клас МХ 2 : Майкъл Иванов ( Тексим Мотор Спорт, КТМ) – 1:43.775 минути

В класовете МХ и МХ 40, които карат заедно, днес 33 пилоти излязоха в тренировките, квалификацията и първия състезателен манш. Мартин Тодоров ( М6 Ямаха Рейсинг тим) успя да спечели надпреварата и нови 25 точки към актива си за генералното класиране. Тодоров беше безупречен през 15-те минути + 2 обиколки и с аванс от близо 10 секунди финишира пред Григор Царев ( Джей Ар Си Моторспорт, КТМ) и на 43 секунди от третия Юлиан Райчев    ( Панчо рейсинг тим,Кавазаки).
За класирането в МХ ( след 1 манш) . Победа за Григор Царев ( 25 точки) , втори е Николай Колев ( СК Велико Търново, Хонда, 22 точки), а трети Велик Кличуров ( МСК Калабак 1969, Кавазаки, 20 точки).
В МХ -40 ( след 1 манш) . Мартин Тодоров ( 25 точки), втора позиция за Юлиан Райчев ( 22 точки), трети Атанас Петров ( АИТ рейсинг тим,КТМ, 20 точки).
Утре ( неделя ) от 10:30 часа е официалното откриване на Гран При Левски, а след него са и всички състезателни маншове.