Подробности за българското представяне...

MXGP / EMX250 - Пиетрамурата, Италия , 4-тия кръг от Световния шампионат  MXGP. Петър Петров 152 ( КТМ) прибави нови 3 точки към актива си в генералното класиране за сезона, след като се нареди на 22 позиция в крайното подреждане ( 18/31)

В клас ЕМХ250 Майкъл Иванов също кара добре,  особено във втория манш , където завърши на 14-та позиция. В първия Майкъл пресече финала 27-и. Общо 7 точки за Иванов от този кръг на ЕМХ 250.

Глобаре, Сърбия - първи кръг на Националния шампионат по мотокрос. Повече от отлично представяне за българските пилоти !
В МХ 65 победа за Дани Цанков ("М6 Ямаха Рейсинг Тийм", "Ямаха") 1 /1
В МХ 85 първо място спечели Виктор Бориславов ( Моторспорт Варна, КТМ) 1/1
В МХ 2 Алекс Димитров ("Мотоспорт" Варна, КТМ) е първи 1/1 , Димитър Грозданов ( МХ рейсинг Симитли, КТМ) втори 2/2.
В МХ 1 Любомир Васев ("Тексим Мотор Спорт", "Ямаха") краен победител 1/1, Мартин Тодоров ("М6 Ямаха Рейсинг Тийм", "Ямаха") , втори – 2/2.
В МХ – победа за Юлиан Райчев ("Панчо Рейсинг Тийм" , "Кавазаки) – 1/1, второ място за Атанас Петров ( АИТ рейсинг тим, КТМ) – 2/2.

СуперЕндуро -  Теодор Кабакчиев (КТМ) завърши на седмо място в крайното класиране на Световния шампионат по Супер Ендуро в зала. Във финалния пети кръг, проведен в 16 хилядната „Бизкая Арена“ в Билбао, Испания, българинът записа две девети и едно десето място в трите състезателни манша и прибави още 17 точки към актива си.
В крайното подреждане на Maxxis FIM World SuperEnduro Championship за клас „Джуниър“ Кабакчиев зае седма позиция от общо 22-ма пилоти спечелили точки в шампионата.