Куартараро с втора поредна победа в MotoGP

Въпреки слабия си старт Фабио Куартараро „Yamaha“ записа своята втора поредна победа от началото на сезон 2021 в клас MotoGP след феноменално представяне в надпреварата за Гран При на Португалия на пистата „Портимао“.

Французинът направи слабо потегляне, въпреки че тръгна от пол-позишъна и загуби цели пет места в рамките на първия тур. След слабата първа обиколка, Куартараро започна бавно и методично да си проправя път напред като пое водачеството в началото на деветата обиколка.

На втора позиция завърши Франческо Баная Ducati, а трети е действащият световен шампион Жоан Мир Suzuki. Завърналият се след деветмесечно отсъствие заради контузия Марк Маркес Repsol Honda финишира състезанието на седмото място

С успеха Куартараро излезе начело в генералното класиране с актив от 61 точки. Втори с 46 е Баная, а в топ три с 41 е Винялес.

Младият испанец Раул Фернандес Red Bull KTM записа първата си победа в клас Moto2. Той изпревари своя сънародник Арон Канет Aspar и Реми Гарднър "Red Bull KTM Ajo". Именно Гарднър поведе в генералното класиране в световния шампионат, тъй като победителят в първите два старта Сам Лоус Marc VDS падна още на първия завой на надпреварата в Португалия. Гарднър има 56 точки, втори с 52 е Фернандес, а трети с 50 е Лоус.

Педро Акоста „Red Bull KTM Ajo“ записа своята втора поредна победа от началото на сезона в клас Moto3 на световния шампионат по мотоциклетизъм на писта. След като изкара почти цялото състезание на „Портимао“ зад Денис Фоджиа „Leopard Racing Honda“, Акоста направи атака само три завоя преди карирания флаг. Трети завърши стартиралият от пол-позишън Андреа Миньо „Snipers Honda“.

След три кръга лидер в шампионата с две победи и едно второ място е Акоста, който има общо 70 точки, втори с 39 e Масия, а трети с 36 е южноафриканецът Дарин Биндър Petronas SRT Honda“.

Битката в световния шампионат през сезон 2021 продължава след две седмици с надпреварата за Гран При на Испания на пистата „Херес“.

Снимка: Gettyimages

Отлично представяне на нашите момчета в първия кръг на шампионата на Румъния по мотокрос