3 от 3 за Мартин Чой, Павел Драганов и Пламен Христов след 3-ия кръг от РШ писта

Трета поредна победа от 3 старта в Републиканския шампионат на писта, който този уикенд се провежда в памет на Димитър Калчев, записаха Мартин Чой от МСК "Еко БМВ Моторад МС77" с БМВ в Superbike, Павел Драганов от ПСК "Хела Мотор Спорт" с "Honda" в клас F 600 и Пламен Христов с "Аprilia" от МСК "Плевен" в SP 125. На летищен комплекс "Долна Митрополия" край Плевен в Superbike Чой поведе колоната още в първата обиколка и не позволи до края да бъде застигнат от втория Иван Грозев от ПСК "Хела Мотор Спорт" с БМВ и Милен Георгиев от "СБ Мото Рейсинг тийм" с "Yamaha".

При 125-кубиковите Пламен Христов с "Aprilia" от МСК "Плевен" беше значително по-добър от началото до края на надпреварата от съотборниците си Боян Петров и Димитър Христов със същите мотоциклети.

В SP 300 успех постигна Арес Бенджик от Турция с "Yamaha", след като фаворитът и победител от първите два кръгаЖулиета Апостолова ПСК "Хела Мотор Спорт" с "Kawasaki" падна няколко обиколки преди финала и завърши едва 4-та.Втора е Геновева Кънева от МК "Боляри"с "Yamaha", а трети Лорен Венков от СМК "Въжаров Рейсинг Тийм" също с "Yamaha".

Павел Драганов от ПСК "Хела Мотор Спорт" с "Honda" отново измина най-бързо 10-те обиколки в F 600, а след него останаха Михаил Иванов от "Еко Рейсинг БМВ Моторад България" с "Honda" и Асен Лилов от "Еко Рейсинг БМВ Моторад България" също с "Honda".

Втори успех през сезона записа Валентин Георгиев от МСК "Камикадзе Рейсинг Тийм" със "Suzuki" в клас F 1000, който изпревари Велислав Марков от "НСА Моторспорт" с "Kawasaki" и Цветелин Пенчев от МСК "Камикадзе Рейсинг Тийм" с"Yamaha". 

 В клас Supersport 600 Пламен Петров от "Хела Мотор спорт" с "Yamaha" взе победата пред Васил Кичуков от "АИТ Рейсинг тийм" с "Yamaha" и Александър Александров от "СБ Мото Рейсинг тийм" с "Kawasaki".

В стартовете от Европейския шампионат по Супермото в класовете SM Junior 65 и 85 титлите са за състезатели отчужбина. При 65-кубиковите най-бърза по трасето беше Елена Петришина от Русия с "Husqvarna", следвана от своясънародник Алексей Гуядинов с с "Husqvarna" и Полина Иванова от СК "Киппен МХ Рейсинг тийм" с "Kawasaki".

При 85-кубиковите пръв финишира Джани Каторк от Франция с КТМ, пред Живко Иванов от "Елхово Рейсинг клуб" с КТМ ипред своя сънародник Матео Бурсийон с "Husqvarna".

В SM Open над всички беше Майкъл Иванов от "АИТ Рейсинг тийм"с "Husqvarna", а след него се наредиха Веселин Иванов от МСК "Плевен" с "Honda" и Александър Лятишев от Русия същос "Honda". 

В клас S3 победата е за Иван Мошин от Русия с "КТМ", а в Senior - за Александър Лятишев от Русия с "Honda".

Класиране в 3-ия кръг от РШ писта:

SP 125

1. Пламен Христов - МСК "Плевен" - "Априлия"

2. Боян Петров - МСК "Плевен" - "Априлия"

3. Димитър Христов - МСК "Плевен" - "Априлия"

SP 300

1. Арес Бенджик - Турция - "Yamaha"

2. Геновева Кънева - МК "Боляри" - "Ямаха"

3. Лорен Венков - СМК "Въжаров Рейсинг Тийм" - "Ямаха"

F 600

1. Павел Драганов - ПСК "Хела Мотор Спорт" - "Хонда"

2. Михаил Иванов - "Еко Рейсинг БМВ Моторад България Тийм" - "Хонда"

3. Асен Лилов - "Еко Рейсинг БМВ Моторад България Тийм" - "Хонда"

F 1000

1. Валентин Георгиев - МСК "Камикадзе Рейсинг Тийм" - "Сузуки"

2. Велислав Марков - "НСА Моторспорт" - "Кавазаки"

3. Цветелин Пенчев - МСК "Камикадзе Рейсинг Тийм" - "Ямаха"

Superbike

1. Мартин Чой - МСК "Еко БМВ Моторад МС77" - БМВ

2. Иван Грозев - ПСК "Хела Мотор Спорт" - БМВ

3. Милен Георгиев - МСК "СБ Мото Рейсинг тийм" - "Ямаха"

Supersport 600

1. Пламен Петров - ПСК "Хела Мотор Спорт" - "Ямаха"

2. Васил Кичуков - "АИТ Рейсинг Тийм" - "Ямаха"

3. Александър Александров - МСК "СБ Мото Рейсинг тийм" - "Кавазаки"

Класиране в ЕШ СуперМото:

SM Junior 65

1. Елена Петришина - Русия - "Husqvarna"

2. Алексей Гуядинов - Русия - "Husqvarna"

3. Полина Иванова - СК "Киппен МХ Рейсинг тийм" - "Kawasaki"

SM Junior 85

1. Джани Каторк - Франция - КТМ

2. Живко Иванов - "Елхово Рейсинг клуб" - КТМ

3. Матео Бурсийон - Франция - "Husqvarna"

SM Open

1. Майкъл Иванов - "АИТ Рейсинг тийм" - "Husqvarna"

2. Веселин Иванов - МСК "Плевен" - "Honda"

3. Александър Лятишев - Русия - "Honda"

S3

1. Иван Мошин - Русия - КТМ

2. Радостин Михайлов - "Киппен МХ Рейсинг тийм" - КТМ

3. Арес Бенджик - Турция - КТМ

Senior 

1.Александър Лятишев - Русия - "Honda"

2. Владислав Димитров - СК "Тийм гис" - КТМ

3. Бисер Асенов - "НСА Моторспорт" - "Кавазаки"

Снимка: Lap.bg

„Долна Митрополия“ приема първите два старта от Европейския шампионат по СуперМото
100 състезатели на ЕШ по СуперМото и РШ писта в битка за медалите