Мартин Чой и Михаил Флоров без конкуренция в Серес

Мартин Чой от „Еко BMW МС77 рейсинг тийм“ с BMW в клас Superbike и Михаил Флоров от „АИТ рейсинг тийм“ с „Yamaha“ в SSP 600 записаха категорични победи в поредните кръгове (5-ти и 6-ти) от BMU road racing championship на пистата в гръцкия град Серес. Състезанието беше и 5-ти и 6-ти кръг от Републиканския ни шампионат „Winbet road racing championship 2022“, както и кръг от Купа България.

В Superbike след Мартин Чой се нареди друг българин – Милен Георгиев от „СБ мото рейсинг тийм“ с „Yamaha

В клас Формула 600 Ангел Траков води сериозна битка с лидера във временното класиране Христиан Бузалковски от Северна Македония и Муамер Каракия от Турция и в крайна сметка завърши 3-ти. Във F 1000 страхотно завръщане на пистата направи Даниел Цанински, който допусна да бъде изпреварен само от друг пилот от Северна Македония – Синиша Кочовски (също лидер в подреждането). Добро каране направиха Петър Бакалов, Пламен Бонев, Валентин Георгиев и Иван Костадинов, които се наредиха на местата от 4-то до 7-мо.

Не особено успешно се представиха нашите в SSP 300, като най-предно класиралият се български състезател – Жулиета Апостолова зае 11-то място. След нея се наредиха Лорен Венков (13),

Геновева Кънева (14), Виктор Стоянов (16), Мартин Найденов (18) и Румен Димитров (22).

В SSP Rookie наградата отиде при Михаил Иванов от „М78 рейсинг тийм“ с „Yamaha“, а в Superbike Rookie – при Боян Бончев от „Байк билд рейсинг“ с BMW. България спечели убедително и отборното класиране в двата състезателни дни.

Класиране BMU Road racing – 6-ти кръг, Серес, юни 2022:

SSP 300

1. Патрик Паскота - Румъния

2. Разван Теодореску – Румъния

3. Константинос Мавропулос – Гърция

.......

11. Жулиета Апостолова – „Хела мото спорт“ - „Kawasaki

13. Лорен Венков – „Въжаров рейсинг тийм“ – „Yamaha

14. Геновева Кънева – МК „Боляри“ – „Yamaha

16. Виктор Стоянов - „Еконт рейсинг тийм“ – „Yamaha

18. Мартин Найденов – „СБ мото рейсинг тийм“ - „Kawasaki

22. Румен Димитров - „СБ мото рейсинг тийм“ - „Kawasaki

F 600

1. Христиан Бузалковски – Северна Македония

2. Муамер Каракия – Турция

3. Ангел Траков – „АИТ рейсинг тийм“ – „„Yamaha

.......

6. Аспарух Йорданов - „СБ мото рейсинг тийм“ - „Kawasaki

7. Николай Петров - „Еконт рейсинг тийм“ – „Yamaha

11. Антонио Николов – „Въжаров рейсинг тийм“ - Suzuki

17. Горан Цървишки – Байк билд рейсинг“ - „Yamaha

F 1000

1. Синиша Кочовски – Северна Македония

2. Даниел Цанински – МК „Боляри“ - „Suzuki

3. Харун Акгюн – Турция

.......

4. Петър Бакалов – „СБ мото рейсинг тийм“ – „Honda

5. Пламен Бонев – МК „Боляри“ - BMW

6. Валентин Георгиев – „Камикадзе рейсинг тийм“ – „Suzuki

7. Иван Костадинов – „Хела мото спорт“ - „Kawasaki

10. Цветелин Пенчев – МК „Боляри“ - „Suzuki

12. Симеон Сираков – „Еконт рейсинг тийм“ - „Suzuki

13. Иван Събев – МК „Боляри“ - „Suzuki

14. Стоян Митов – МК „Боляри“ - „Suzuki

15. Илия Илиев – „Въжаров рейсинг тийм“ - BMW

SSP 600

1. Михаил Флоров – „АИТ рейсинг тийм“ - „Yamaha

2. Александрос Папагеоргиу – Гърция

3. Фуркан Йерилмаз – Турция

.......

8. Александър Александров – „СБ мото рейсинг тийм“ – „Honda

9. Михаил Иванов – „М78 рейсинг тийм“ - „Yamaha

11. Марио Ашминов – „Еконт рейсинг тийм“ – „Kawasaki

12. Аксел Исмаил – СК „Кранк пауър“ - „Yamaha

15. Асен Лилов – „Байк билд рейсинг“ - „Honda

SUPERBIKE

1. Мартин Чой – „Еко BMW МС77 рейсинг тийм“ – BMW

2. Милен Георгиев – „СБ мото рейсинг тийм“ – „Yamaha

3. Димитриос Каракостас – Гърция

.......

7. Димитър Митов - МК „Боляри“ – BMW

12. Боян Бончев – BMW

Класиране Купа България – 6-ти кръг, Серес, юни 2022:

SSP 300

1. Жулиета Апостолова – „Хела мото спорт“ – „Kawasaki

2. Лорен Венков – „Въжаров рейсинг тийм“ – „Yamaha

3. Геновева Кънева – МК „Боляри“ - „Yamaha

F 600

1. Ангел Траков – „АИТ рейсинг тийм“ – „Yamaha

2. Аспарух Йорданов - „СБ мото рейсинг тийм“ - „Kawasaki

3. Николай Петров - „Еконт рейсинг тийм“ – „Yamaha

F 1000

1. Даниел Цанински – МК „Боляри“ - „Suzuki

2. Петър Бакалов – „СБ мото рейсинг тийм“ – „Honda

3. Пламен Бонев – МК „Боляри“ - BMW

SSP 600

1. Михаил Флоров – „АИТ рейсинг тийм“ - „Yamaha

2. Александър Александров – „СБ мото рейсинг тийм“ – „Honda

3. Михаил Иванов – „М78 рейсинг тийм“ - „Yamaha

SUPERBIKE

1. Мартин Чой – „Еко BMW МС77 рейсинг тийм“ – BMW

2. Милен Георгиев – „СБ мото рейсинг тийм“ – „Yamaha

3. Димитър Митов - МК „Боляри“ – BMW

Кабакчиев атакува Erzbergrodeo
Теодор Кабакчиев с 9-то място в „Red Bull Erzbergrodeo“