Българското участие през уикенда

Отлично се представиха нашите състезатели по време на 7-ия и 8-я кръг на Балканския пистов шампионат, който се проведе на пистата „Гробник“ в Риека, Хърватия. Поредните си 50 точки в актива за класирането за Балканското добави Мартин Чой с BMW от „Еко BMW МС рейсинг тийм“, който и в двата дни завърши пред своите съперници за първенството. В същия клас Superbike Боян Бончев с BMW от „Байк билд рейсинг“ 4-то и 5-то място в двата старта събота и неделя.

В SSP600 Михаил Флоров с „Yamaha“ от „АИТ рейсинг тийм“ завърши на второто място и в двата дни, като беше изпреварен от Кадир Ербай от Турция. Останалите ни представители - Марио Ашминов с „Yamaha“ от „Еконт рейсинг тийм“, Александър Александров с „Kawasaki“ от „СБ мото рейсинг тийм“ и Аксел Исмаил с „Yamaha“ от „Кранк пауър“ караха много добре и също взеха точки за класирането за Балканската купа. Михаил Иванов от „М78 спорт“ с „Yamaha“ получи повреда и не успя да веме точки за шампионата.

В SSP 300 Виктор Стоянов от „Еконт рейсинг тийм“, въпреки че не успя да вземе точки и да завърши на подиума, натрупа опит и рутина за предстоящите стартове.

Теодор Кабакчиев завърши на 7-то място в предпоследния, 7-ми кръг от Световния хард ендуро шампионат в Канада – „Red Bull Outliers“. Състезанието продължи два дни и започна с  Endurocross в центъра на Калгари, както и със сериозно каране в района на Badlands – сух и безводен район със стръмни изкачвания. Победата спечели германецът Мануел Летенбихлер от „Red Bull KTM Factory Racing“, който изпревари представителя на домакините Тристан Харт от „KTM Factory Racing“, а трети завърши испанецът Марио Роман от „Sherco Factory Racing“. Успехът в Канада прати Летенбихлер на 1-то място в класирането със 107 точки, следван от Роман със 103 и Греъм Джарвис с 82. Кабакчиев е 4-ти със 72.

„Добър старт ... лош избор на гума ... борба ... 7-мо място. Заложих на гума, която работи чудесно в България, но не толкова в Канада. Придържането към това, което използват всички останали, е по-безопасна стратегия. Малко съм строг към себе си, защото знам, че съм способен да направя повече. Интересува ме представянето ми, ще се справя по-добре.", коментира Кабакчиев надпреварата.

Световният хард ендуро шампионат завършва със състезанието „24MX Hixpania Hard Enduro“ на 8 и 9 октомври.