Малшанс за Куартараро и победа за Милър в испанското MotoGP

Джак Милър „Ducati“ записа своята втора победа в кариерата в клас MotoGP, след като триумфира с огромна доза късмет в надпреварата за Grand prix на Испания на пистата „Херес“. Австралиецът потегли най-добре от третата позиция на стартовата решетка, но още в четвъртата обиколка загуби водачеството от тръгналият от пол-позишън Фабио Куартараро „Yamaha“. В следващите близо 10 обиколки, французинът контролираше събитията, но малко след средата на дистанцията получи някакъв проблем и се срина до едва 13-то място на финала. Втори остана Франческо Баная „Ducati“, а трети - световният вицешампион Франко Морбидели „Petronas Yamaha SRT“.

Лидер в генералното класиране при пилотите е Баная с актив от 66 точки, втори е Куартараро с 64, а трети - Маверик Винялес Yamahaс 50 точки.

Фабио Ди Джианантонио Gresini записа своята първа победа в клас Moto2 на пистата „Херес“. Италианецът пое водачеството още на първия завой и наложи темпо, което се оказа непосилно за неговите конкуренти. Втори завърши Марко Бедзеки Sky VR46“, а трети Сам Лоус Marc VDS.

След четвъртия кръг за сезона в Moto2 лидер в генералното класиране при пилотите с актив от 69 точки е Реми Гарднър, следван от Сам Лоус с 66 и Раул Фернандес с 63.

Дебютантът в клас Moto3 Педро Акоста Red Bull KTM Ajo записа своята трета поредна победа след драматичната последна обиколка на „Херес“. Испанецът успя да си проправи път до първата позиция от 3-то място в последния тур и изпревари своя съотборник Джауме Масия и Дениз Ончу Tech 3 KTM. Турчинът падна и помогна на Романо Фенати Max Racing Team Husqvarna и Йереми Алкоба Gresini Honda да заемат втората и третата позиция.

В генералното класиране след три победи и едно второ място в първите четири старта за сезона, водач е Акоста с актив от 95 точки, следван от Николо Антонели Esponsorama KTMс 44 и Андреа Миньо Snipers Honda с 42.

Следващият кръг от световния шампионат по мотоциклетизъм ще бъде в Гран При на Франция на пистата „Льо Ман“ след две седмици.

Снимка: Gettyimages

Републиканският шампионат на писта стартира на 22 май в Долна Митрополия
Джанмарко Сантучи: Искам да имаме повече успехи и да сме все повече по трасетата